Přílet kamarádky a hudební kvíz

Prázdniny mi skončili a už jsem zase musel začít chodit do roboty! ALE ještě mě čekalo jedno “překvapení”! Teda překvapení to bylo ještě okolo Vánoc, kdy se Hanča rozhodla, že poletí na Zéland. V jejím případě to však nebyl jednoduchý úkol, protože završuje ročník, píše diplomovou práci a do toho všeho ještě učí..to se nakonec nepovedlo skloubit bez nějakých ústupků – jako třeba posun odevzdání práce a státnic. Ale žijeme len raz a je třeba si ten život taky užít a Zéland je rozhodně místem, na kterém prostě chcete alespoň nějakou chvíli v životě strávit!

No ale zpět k příletu té maličké Češky, která zažila svůj nejdelší let v životě a také po cestě stihla navštívit město TaiPei (hlavní město Thajwanu), tak jako já v březnu minulého roku. Každý přílet na Zéland Vás doprovází nervozita jestli Vás vpustí do země, totiž občas se stane, že ne! Ale abych byl fér většinou to bývá kvůli nedodržení nějakého pravidla, či požadavku.

Na přílet se připravovala nejen ona, ale i já páč jsem ji vyzvedával z letiště a aby to nebylo jen tak, udělal jsem v práci pořádnou ceduli, aby mě mohla v tom davu čekajících lidí poznat! …trvalo to nějakou dobu než se dostala přes všechny ty klacky na letišti, které Vám úředníci hážou pod nohy, a pak už vylezla z těch dveří a slepě prošla kolem “svojí” cedule nic netušíc jsem ji jednou ještě přeběhl, aby si jí sakra všimla, když už jsem ji vyrobil!!! Celá překvapená si ji vyfotila a vypadala, že po cestě je šťastná, že vidí známou tvář! Takový dlouhý let cca 3 dny s přesedáníma nevíte, kdy máte jíst, kdy spát, kdy jít na záchod a co je vlastně za den! 😀

17622916_10209016363071067_1539936347_o

Pak už jsme se přesunuli k autu, která jsem měl tak trochu zaparkované dále od letiště, takže jsem si to užil s jejím obrovským kufrem, který se málem ani nevlezl do auta….ale to už více v čerstvém nultém dílu/pilotu z trastiplného cestování!

No vzhledem k tomu, že jsem ubytován ve svém voze, které jsem si předělal na dostačující domov na 4 kolech a zároveň velmi pohodlným autem do města, se Hanča ubytovala tam! Jo pro dva lidi s tak obrovským kufrem to znamenalo trochu častější manipulaci kufru na přední sedadla a zase zpět, ale nic co by se dalo považovat za překážku…až snad absenci sprchy, kterou nahrazoval bazén v blízkosti mého “bydliště”.

Jakožto správný muž vytasil jsem se hnedka ze startu se svýma “skillama” a udělal jsem na večeři burgery, což o to burgery byly super, ale ten slejvák, kterej se přihnal (naštěstí při finišování) byl pěkně hnusnej, že jsme se vlastně už z místa nehli. Zaházel jsem věci pod auto rozdělal jsem..(oheň fakt ne! :D) nějakou flašku a hráli jsme poznávání písniček až do usnutí – tohle kolo jsem určitě vyhrál páč si to moc nepamatuju. 😀 Ráno byl východ slunce až moc ostrý a zbytečně brzo mě hnal z postele, ale i tak jsem nebyl první, protože za oknem se to hemžilo hejnem Maorců, kteří už měli ranní rozcvičku v plném proudu!

2017-01-24 21.17.42

Protože tu byla jen na pár dní a dále pokračovala na Cookovy ostrovy přesněji na Rarotongu (ano tam kde jsem trávil svoje vánoční prázdniny a Nový rok já – prostě jakoby následovala moje stopy..že jo!? ;)), vymyslel jsem pár míst v okolí Aucklandu, který prostě musí každý bezpodmínečně vidět! A tak jsme se vydali na Piha beach! Léto v té chvíli nebylo v úplně nejlepší kondici, ale to pro Hanču, která přijela ze zimy, neznamenalo ani nejmenší zaváhání před skokem do moře – právě naopak skočila po hlavě a já zhýčkaný z dovolené na Rarotonze jsem tam tak tak vlezl! 😀

Protože v noci je na město super výhled, zajeli jsme se podívat ještě na jednu vyhlídku severně od centra Aucklandu za mostem, kde jsme chvíli kempovali a Hanča vytáhla z rukávu svoji znalost hvězd, protože tady jdou vidět jiná souhvězdí než z Evropy. Noc už začala finišovat, a tak jsem nabral směr k práci, protože já zase musel ráno do práce, ale po cestě jsme se mohli ještě pokochat domy, které ještě měli vánoční výzdoby. Samozřejmě po cestě jsme poslouchali muziku a snažili jsme se poznat každou písničku podle jejího prvního tónu – výhodu jsem měl já, protože to byl můj mix – na druhou stranu to byl mix všech možných hitovek z 90-tek, takže jsem ani já neznal všechny názvy kapel a písní, takže můžu s klidem říct, že to bylo na remízu! 😉

2017-01-24 17.01.43

Hanča si vyzkoušela v době, kdy jsme byl v práci cestování po městě v autě páč jsem jí v té době nechal auto vyzvedla kamaráda na letišti, kam jsem je potom odpoledne zavezl a mohli jet na dovolenou na Rarotongu!