Přílet do Aucklandu a moje první vlastní auto!

p1030880

…pár zkroucených hodin na letišti v Hong Kongu, kdy zavazadla na vozíku jsem zalehl nohami, triko zakasal do riflí nasadil bundu, gangstersky jsem přes hlavu natáh kapucu a ulehl do snění..probral jsem polámanej jak cikánský hračky šel se naposled zkulturnit koupit něco k snědku a přesunul jsem se ke GATEu odkud jsem měl letět. Co čert nechtěl let měl 2-hodinové zpoždění…

Přílet do Aucklandu se naneštěstí neobešel bez problémů, i když ty už tolik nepotkali mě jako mé kamarády (Jirka a Gabča), za kterými jsem přijel a kteří mě měli vyzvednout. Pokazilo se jim totiž auto, nemohli najít mobil a tomu druhému naopak nefungoval, prostě tento den provázelo samé zpoždění. Nakonec jsem se ale dočkal a vřelé čekání střídá rychlý press k autu, protože na letišti je zadarmo jen 10 minut s autem. Nakonec jsme jeli s Jirkovým pracovním autem, a tak jsem mohl poznat i Jima (pravděpodobně mého budoucího zaměstnavatele).

Tak teď už jen vyzvednout MOJE první auto v životě! A honem nakoupit a slavit! Gabča jela sama domů jako předvoj a já s Jirkou jeli nakoupit s v mým novým fárem bude se jmenovat „MATY“ (každej si tu svoje auto pojmenovává, protože je to vlastně jeho mazel s kerým žije a zažívá dobré a někdy i špatné příhody). Každopádně jdeme s Jirkou nakoupit jídlo a nějaký to vínko a bavíme se u pásu u pokladny já si beru vína a Jirka kuře..pokladní po nás chce pas já samozřejmě mám, a tak v tom nevím problém – jenže chyba lávky – securiťačka chce doklad i po mém kamarádovi, že je tu se mnou a bez jeho dokladu mi to neprodá…nechápavě odevzdávám vína a odcházíme jen za roh a shodli jsme se, že tam teda zkusím jít jako „bez kamaráda“…udělal jsem teda ještě jednou to velké kolečko šel k jiné pokladně dal dolů bundu, že budu vypadat jako jinak (já vím naivní – ehm :D) no pokladní po mne chce doklad dojde securiťačka chvilku nic, ale pak jí to trkne a ona, že „..to jsi ty co tu byl s tím kamarádem“ ..tak jsem to ještě zkoušel že „..ne já tady nemám žádného kamaráda..“ no nakonec, že mě má na kameře a tam jsou ty moje vína (ukázala do vozíku kam ukládá věci co neprojdou přes pokladnu). Zakroutil jsem očima a prostě jsem to vzdal a pomyslel si, že díky tomu, že tu mám (odteď už bývalého :D) kamaráda, tak si tu nemůžu koupit ani alkohol – jaká to diskriminace! 😉 No nakoupili jsme nakonec v jiném shopu a po rychlém natankování už rychle domů, kde nás čekalo snad už završení všech špatných příhod, protože Gabča čekala venku, protože Jirka ji vzal klíče s batohem..Mila, Tatranky, víno a kuře však naštěstí náladu zase uvolnili a už bylo  dobře! Já se samozřejmě do mého backpackeru nepřesunul na to už sem toho vypil moc a přespal svoji první noc v mém autě!

p1030928

Druhý den jsme s Jirkou naplánovali odtažení toho jejich auta, co nebylo pojízdné a to se nám podařilo myslím na výbornou. Vzali jsme to přes dálnici a můj „MATY“ jel velmi dobře až na ty kopce, kde se mu s tím zapřáhnutým autem fakt vůbec nechtělo. Potom jsme teda jeli ještě na vrakoviště – protože jsem chtěl koupit nějaké autorádio, kde by fungoval kazeťák vypadalo to, že to bude hračka jenže těch různejch typů konektorů je tolik, že se opět ukázalo, že jít s Jirkou nakupovat nepřináší štěstí rádio zapojit nešlo – mělo jiné konektory! Pak jsem Jirku zavezl a smůla byla pryč! 😉 Šel jsem dokončit otevření účtu do ANZ, kde jsem dostal velmi příjemnou asistentku, která to celé se mnou prošla a bavili jsme se o všem možném a já ji i pustil video z Hong Kongu co jsem udělal. Chtěl jsem rovnou i VISA kartu, pak udělal na účtu 3 transakce nechal si to vytisknout a šel na počtu zažádat o IRD number. Tam mne pochválil, že mám všechno co potřebuji vyřídil, zalepil a poslal na příslušné úřady.

Už jsem byl volnej všechny úřední věci teda až na pojištění auta a jeho přepis na mne jsou za mnou! Bylo hezky, tak jsem se rozhodl vyjet si někam na pláž. ..google auckland nice beach…navigate…a už sem byl tam..něco jsem nafotil pochodil a u západu slunce v autě usnul. Pak volala Magda, že bych s ní a kámoškou mohl jít na výhled na Auckland! Samozřejmě už sem startoval a jeli jsme na Mt. Eden, který je v podstatě ve středu města a je z něj nádhernej výhled na celý město. Už se těším až si tu zakempuju nějakou noc a uvidím tu východ nebo západ slunce..a nebo vlastně obojí zároveň! Završení dne to bylo exkluzivní – pak už jen přesun k místu, kde bydlí Magda a já se uložil ke spánku opět v autě. Teď v autě nějaký týden strávím, protože další den vyrážíme na trip s Magdou (jako předvoj) a Jirkou a Gabčou v závěsu (musí dořešit opravu toho auta).

p1030888

Tak zatím zdar, příště bude info asi až po návratu z TRIPu po severním ostrově, protože internet najít po cestě je fakt obtížné