Největší strom, bažina a defekt

Naše cesta z Aucklandu vedla na sever k nejvyššímu bodu severního ostrova. První zastávka byla u největšího stromu jménem „Te Mahuta“ (druh „kauri“), který měl obvod 13 metrů (což je v průměru přes 4 metry = 2,5-krát já). Jelikož pršeno opustili jsme tato místa podobající se džungli velmi rychle a namířili co nejblíže k počátečnímu bodu treku dalšího dne.

2016-10-09-17-10-28

Na trek (výchozí bod z Rawhati) jsme vyjeli brzy ráno, protože náš čekal těžký terén a co jsme ještě nevěděli i těžké počasí, protože nám začalo pršet. Naštěstí to netrvalo dlouho a závěr trasy už se vyjasnilo, a tak jsme se mohli kochat výhledy na moře a jak se vlny rozráží o masivní skály pobřeží. Konec naší cesty byl však nejkrásnější – „Cape Brett Hut“, ve kterém jsme nocovali byl kousek od majáku, takže jsme měli při západu slunce nádhernou podívanou, a protože to místo mělo takové kouzlo udělali jsme malý videoblog. Po něm jsem zkoušel ještě nějaké svoje kytarové nadání, ale asi jsme ho zapomněl doma, protože se neprojevilo…každopádně kulturní vložka alespoň pobavila!

p1030999

Další den byl trochu dobrodružnější a až na krásné výhledy cestou zpět, díky super počasí, jsme dorazili do cíle k autu už s prázdnou flaškou na pití. Žízeň jsme rychle uhasili a já si všiml, že „MATY“ nepřenocoval úplně bez úhony – levé zadní kolo mělo defekt! Nahodil jsem plavky a šel se vykoupat alespoň částečně, protože to bylo studené jak čert! Poté jsme museli vyjet z trávy, abychom mohli vyměnit kolo za rezervu – jenže travnatá plocha byla celá promáčená a kola zapadla do hlubokého bláta a už jsme nejeli dál!

2016-10-11-14-21-472016-10-11-15-03-34

 

2016-10-10-18-35-42

Ještě jsme zkoušeli dostat se z tama pomocí rýče a různých dřevěných podpěr, ale vůbec to nepomáhalo, a tak Magda šla poprosit nějaké místní o pomoc jako žena se jí samozřejmě podařilo svolat pár chlapů, a hlavně jednoho bláznivého s malou čtyřkolkou, který „přifrčel“ zahákl lano za přední část auta nastartovali a auto vytlačili – uff jsme venku! Tak a teď se jde na výměnu kola! Hold všechno je jednou poprvé – první zapadnutí, první zvednutí auta, první výměna kola…no a jedeme dál!

2016-10-09-11-02-39