LINKIN PARK rozezpívali Aerodrome festival 11.6.2017

…hned začnu tím nejhorším, že “One more light tour” mojí nejoblíbenější kapely Linkin Park by se mohlo jmenovat “Last light tour”, protože poslední světýlko z našeho lídra Chestera Benningtona odešlo 20.7.2017…nevěřil jsem tomu, celou dobu co po netu letěla tato zpráva jsem netrpělivě čekal až se objeví na internetu zpráva od kapely, že to je HOAX…oběhly dvě hodiny a Mike zprávu na Twitteru potvrdil..v tu chvíli to na mne přišlo a já musel čelit tomu co jsem si v hlavě nedokázal představit a popíral co nejdelší dobu – tu pravdu!

Tohle všechno ve mě vyvolává vzpomínky, jak jsem k LP vlastně přišel..jo psal se rok 2001 zima ještě pořádně neustála, ale podle kalendáře už jaro bylo..trávil jsem chvíle u MTV2 byl jsem ještě v osmé třídě a uviděl jsem konec písně Crawling, hrozně mě to vzalo a Chester se svým hairstylem taky.. proseděl jsem u TV ještě další hodiny a přepínal i mezi VIVOu a jinejma stanicema a čekal na tu písničku ať ji vidím celou! Při tom čekání proběhla nějaká hitparáda, ve které byla na xy.pozici píseň One step closer! Dámy a pánové od té chvíle se LP stali moji kapelou číslo 1! …pamatuji si když se k nám domů přes mamčiného přítele dostalo jejich CD, které nebylo ani popsané a já nevěděl co na něm je, ale při první skladbě co jsem pustil hned bylo jasné, že tohle je úplně něco jiného než jsem kdy slyšel předtím a že tady začíná REVOLUCE! CD jsem ten večer slyšel asi 4-krát v podstatě než jsem konečně usnul a už jej ze srdce nedostanu, tenkrát jsem ještě ani nevěděl jak se album jmenuje..nakonec jsem si ale Hybrid Theory na narozeniny koupil a od té doby vždy netrpělivě čekal a kupoval jejich nová CDčka.. díky Chestere za tvoje dary v podobě hudby a nenapodobitelného hlasu..budeš nás mrazit po zádech při poslechu tvého řevu věčně nebo alespoň mě ano! Je Tě strašná škoda snad se tam máš nahoře dobře…

Jeden z posledních rozhovorů, kde vypráví o svých démonech a jak skladal text k písni One more light – přeložen do češtiny:

https://videacesky.cz/video/jeden-z-poslednich-rozhovoru-s-chesterem-benningtonem

Nejhorší na tom celé je, že svoji sebevraždu spáchal v den narozenin Chrise Cornella (Soundgarden, Audioslave), se kterým byli hodně velicí kamarádi a který jen pár dní předtím spáchal sebevraždu pověšením stejně jako po něm Chester. Možná, že i tohle byla ta pomyslná poslední kapka, která ho dovedla to udělat, protože jde vidět, že Chester ani málem nezvládl dozpívat píseň, kterou mu věnovali na jednom vystoupení.

Abych se vrátil k mému třetímu koncertu Linkin Park, který jsem viděl a jsem nesmírně rád, že jsem tam byl, protože jsem kapelu zastihl v jedné z nejlepších forem a za druhé byl to vlastně i poslední koncert, který jsem od nich viděl! Od prvních chvil co vyšlo nové album “ONE MORE LIGHT” doprovází ho v diskuzích na internetu hodně “HATŮ” – ono není se čemu ani divil, změna stylu je razantní a nikdo něco takového od rockové kapely nečekal. Na druhou stranu Linkin Park experimentují od začátku na každém ze svých alb a vždy se někam posunou. Jejich předposlední album Hunting party bylo naopak nejtvrdší v jejich historii, tak se rozhodli změnit způsob natáčení alba a začali nejdřív psát texty a až potom k nim tvořit hudbu a výsledek už asi znáte, a pokud ne doporučuji začít písní One more light na živo nad tímto textem, protože ta síla Chesterova řevu v ní Vás zamrazí po zádech!

Koncert v Praze byl vlastně na festivalu, takže než se na Linkiny dostalo poslechli jsme si ještě předtím hodně zajímavých – někdy méně zajímavých kapel určitě největším překvapením pro mne byl MGK, který předvedl rap s tvrdýma kytarama a to se mi líbilo. Hráli i Simple plan, kteří dovedli pracovat dobře s publikem a i přes pro mne jejich jednolitou hudbu jsem se dobře bavil..

Ale nejvíc jsem se samozřejmě těšil na LP a jak se poperou s českým publikem a jak fanoušci přijmou nové písně…a překvapení se konalo veliké fanoušci zpívali s kapelou od první tóniny úplně všechno od starých songů až po ty poslední a kapela z toho byla úplně u vytržení a vracela nám to další  dávkou energie a také velkou pochvalou, že si užíváme i nový songy, že to ještě před námi tak dobře nikdo nedal, což nás opět jenom povzbudilo a kapele jsme to zase opět v dalších písních vrátili. Opět musím zmínit song One more light, kdy čeští fanoušci měli žluté balónky a na tuto píseň je vypustili do publika a všichni svítili vším co šlo, zapalovači, mobily..obrovská atmosféra!

Než abych popisoval celý koncert, který samozřejmě se nedá se záznamem vůbec srovnat, dám Vám sem i tak odkaz na koncert z Milana, kde zahráli hodně podobný setlist.

https://youtu.be/Q17BIgFLiQo?t=58m50s

 

Setlist – Aerodrome festival 11.6.2017 Praha:

1. Fallout / Roads Untraveled
2. Talking to Myself
3. Burn It Down
4. The Catalyst
5. Wastelands
6. One Step Closer
7. Castle of Glass – (Experience version)
8. Good Goodbye
9. Lost in the Echo – (Shortened)
10. Battle Symphony
11. New Divide
12. Invisible
13. Waiting for the End – (Remember the Name intro)
14. Breaking the Habit
15. One More Light
16. Crawling – (Piano version)
17. Leave Out All the Rest
18. Somewhere I Belong
19. What I’ve Done
20. In the End
21. Faint
22. Numb – (Numb/Encore Intro)
23. Heavy
24. Papercut
25. Bleed It Out

PS: pokud máte taky někdo velké deprese a myslíte si že nemáte s kým mluvit promluvte si o tom s někým musím se přiznat že i já měl velké deprese a možná občas i mám a spíše je zatloukám – ale od teď už se je budu snažit s někým konzultovat…tak to prosím pojďte dělat taky a pokud takové stavy nemáte zkuste třeba někomu pomoci i já rád pomůžu takže i na mě se můžete obrátit.