Defekt podruhé – nová pneu, přespání v hutu

Holky už měly koupené všecky suvenýry ve městě, a tak volaly, jestli se už sejdeme a půjdem udělat nákup na další dny. ..ale co se nestalo “MATY“ měl znovu defekt, tentokrát na pravém zadním kole, a tak začal nový maraton s výměnou kola a hledání opravny, avšak bylo už pozdě – takže jsme s rezervou dojeli do kempu a nechali opravu na druhý den. V kempu jsme si dali večeři u pláže a koukali na krásný západ slunce s přechodem až do noční hvězdné oblohy.

2016-10-18-16-57-10

Jak jsem říkal poprvé, tak říkám i teď nic nás v cestě nezastaví a my prostě dojedeme a projedeme vše jak jsme naplánovali! Druhý den nám v opravně pneumatik řekli, že ta pneu je na odpis, a že nemají žádnou stejnou „z druhé ruky“, že jedině novou za 149 NZD. Nakonec jsem se rozhodl pro tu novou ať můžeme zase vyrazit dále po naší trase! Zastávka byla ve „Kauaeranga Visitor centru“, který byl nedaleko města „Thames“, kde jsme si zabookovali místa v Hutu a vydali jsme se k „Pinnacles Hut“ (Hut je na NZ taková chata, ve které se přespává u delších treků).

20161019_160057

Jakmile jsme se dostali do Hutu odložili jsme těžké batohy a „běželi“ ještě na vrchol, který byl podle ukazatele ještě 40 minut daleko – my tam doběhli za 20 minut, ale měli jsme co dělat s dechem ;). Poté už následovalo jídlo, BANG! a nakonec spánek. Ráno bylo zase obtížné a nechtělo se mi vůbec vylézat z postele vlastně jsem zapomněl, že to byla první noc ve spacáku, který mi koupila Gabča ze sekáče a no raději jsem spal ještě v bundě a gatích nevěřil jsem jeho tepelným schopnostem – je celý zelený a vypadá jak z dob za komančů :D.

p1050269 p1050282