AERODROME FESTIVAL 30.6.2018 – Limp Bizkit, NIИ, Holywood undead a další

Po roce tu máme zase jeden z nejvíce našlapaných line-upů u nás, ptáte se kde? No přece na AERODROME FESTIVALu, který se letos z jednodenní akce v Praze přestěhoval na letiště u Panenského Týnce (asi 50 minut za Prahou) a zároveň i prodloužil svou délku rovnou na 3 dny! Co se trochu nepovedlo, byl podle mne slogan „jsem blíž Praze, než si myslíte“ – já si teda myslel, že jste blíž než hodinu. Jo pro taxikáře to asi byli super žně, ale návštěvníkům to udělalo trochu průvan v peněžence. No nechme těch much a pojďme na to nejdůležitější, což je MUZIKA!

Já se účastnil pouze jednoho dne a to posledního, ne že by ostatní dny neměly velká jména, ale už mě zase tak moc nezajímaly. Poslední den festivalu jsem si nemohl nechat ujít! Proč? Protože na něm se sešla pro mne velká jména např. nestárnoucí Limp Bizkit, relativně mladí Holywood Undead a velmi specifičtí Nine Inch Nails (NIN), které jsem na živo ještě neviděl!

Nejdřív jsem si prošel areál, kde bylo perfektně čisto. Za prvé používali zálohované kelímky a také všude chodili uklízeči, co sbírali těch pár odpadků, co se na zemi objevilo. Další „novinkou“ byly platební náramky, které jste přikládali k terminálům, když jste si něco chtěli koupit. Jiný způsob placení nebyl a vy jste si museli dobíjet peníze na tyto náramky, ale už jsem se s tím setkal na Majálese. Velmi pozitivní bylo, že nikde nebyly velké fronty a byl velký výběr jak jídla, tak pití. Druhá strana areálu tvořila stánky různých partnerů a další věci co si mohli lidi vyzkoušet nebo koupit (od virtuální reality po malování na tělo). U Vodafonu dělali instax fotky, které nám potom dali na památku!

První kapela, kterou jsem viděl, byli SKINDRED, které tolik neznám a asi si každý hlavně vzpomene na jejich píseň z Need For Speed. Jejich show byla energická! Hlavně zpěvák se publikum snažil pořád vyhecovat a komunikovat s ním! Reakce byli velmi pozitivní a po pár coverech různých kapel si mě jejich vystoupení získalo!

Pak přišla na řadu, ale jiná liga BODY COUNT ft. ICE-T, to je parta starších tvrdých rockerů. Jejich hudba byla „těžká“ a kotel se vepředu utvořil, ale já se držel zpět a užíval si atmosféru. Trochu mi vadilo ozvučení, které na mě bylo příliš vysoko, hlavně kytary mne trochu trhali uši. Osobností tohoto uskupení je rozhodně ICE-T, ten týpek se s tím rozhodně nemazal, pokud lidi nedělali, co chtěl, tak je poslal, tam kde slunce nesvítí! 😀 Pak hledal v davu nejmladšího fanouška a našel se 6-ti letý kluk, kterýmu patřil potlesk i jeho rodičům, jenže ICE-T pak nechal přivolat jeho 4-letou dceru a potlesk dostal i on! J Vystoupení bylo dobré, líbili se mi ty „tvrďácký“ kecy, ale už je vidět asi nepotřebuji.

Po nich jsem se šel podívat na druhou stage, kde začali hrát THE KILLS. Jejich kytarovo/elektro hudba kombinující všechny mnou oblíbené styly, mne hodně bavila. Zpěvačka si mne také získala svým hlasovým projevem a stylem jajkým hudbu na pódiu prožívala! Nebyla to žádná pogovačka, ale rozhodně dobra tancovačka, co nám rozhýbala boky.

Už se blížili hlavní hvězdy večera a mezi nimi HOLYWOOD UNDEAD! Už někdo viděl kapelu, která má víc jak 4 zpěváky?! No samozřejmě borci se střídají i za nástroji, ale občas mi to přišlo vtipné, když 4 lidi zpívají a dva na něco hrají! 😀 Rozjeli to samozřejmě ve velkém a rozpoutal se slušný kotel. Hráli pecku za peckou, a v pauze do toho Charlie zase zakomponoval publikum a vzal nahoru malého kluka z první řady i s jeho sestrou, která mu překládala, co mu říká! Pro kluka nezapomenutelný zážitek a pro mne vlastně taky!

Velmi zvědavý jsem byl na další formaci NINE INCH NAILS (NIИ). Jejich hudba je taková atmosférická až filmová např. pro horory, proto jsem si říkal: „jak to bude znít na živo?“, a od první chvíle mne „za koule“ chytly ty brutální basy!!! HAFO HAFO brutální!!! Sample zvuky tak nízko jsem ještě na živo neslyšel, trvalo to po celou dobu a byla to bomba! Další co mne dostalo, byl vizuál! Super kamera na pódiu, která snímala detailně hráče a pouštěla video na obrazovky s nějakým „kurvítko-efektem“. Výborně tohle všechno doplňovalo atmosféru, kterou tento koncert bezpochyby měl!

No a už se dostáváme k mému hlavnímu hráči večera! Ano jsou to LIMP BIZKIT!!! Už po třetí a vždy se můžu spolehnout, že fanoušci udělají brutální kotel! Od prvního říznutí Wese do kytary na první song Rollin nás rozpumpovala taková energie, že nezůstala žádná noha na zemi a všichni jsme lítali k nebi! Fred se vlastně nemusel ani snažit nás vyhecovat a rozpumpovat, když v mezivyhrávkách v songu byl čas jít do pokleku a na nájezd všichni mohli vyskočit, tak jsem to v kotlu vyhecoval a všeci jsme klekli na zem! Když to Fred viděl, šel za náma, že chce taky vyskočit s náma! J Zahráli všechny hlavní pecky a k tomu pár coverů od Nirvany, Metallicy atd. Ke konci záviděl Wes jak si to užíváme, a tak šel do kotle i s kytarou! 😀 pak ho publikum vzalo na ruce a přeneslo zpět až k pódiu!

Zážitky na tento fesťák jsou stále silné, protože loni na něm hráli poslední koncert v ČR LINKIN PARK a byl to ten jejich nejlepší koncert, co jsem viděl! Letos se také všechno povedlo na výbornou! Musím pochválit hlavně aparaturu a techniku! Všechno bylo špičkové! Lidí bylo méně, což pro nás návštěvníky bylo super, protože nebyly velké fronty a na koncertech byla fůra prostoru! Jestli bude příští rok zase tak nadupanej line-up samozřejmě jedu zase! A vy byste měli taky! 😀