Všude cítit záprdky

..pokračováním v naší cestě jsme se dostali do oblasti horkých sirových pramenů! To znamená, že naše těla si užívali odpočinku a horké koupačky a naopak nosní otvory vůni zkažených vajec. 🙂 Ačkoliv mám velmi citlivý čich, tak tento “zápach” mi až zase tolik nevadí, protože už jako malý jsem se v takových vodách koupal, takže tento zápach pro mne nebyl nic nového nebo nepříjemného – PRÁVĚ NAOPAK – jsou tyto vody velice zdraví prospěšné, a tak by se v nich měl každý koupat! 😉

p1050229

Vydali jsme se také podívat do Wai-O-Tapu Thermal Wonderlandu, kde byly k vidění různé krátery s probublávající vodou, bahýnkem anebo jezírka se sírovými výpary. Nejhezčí bylo jezírko s načervenalými okraji a také poslední až jedovatě žluté jezírko.

img_3115

Pokračovali jsme k soutěskce Huka falls, kde jsme si uvědomili obrovskou sílu vody! Viděli jsme obrovské peřeje a jak voda vytváří obrovský mlýnek, který by Vás hned silou podrtil.

Já a Jirka jsme se jeli ještě koupat do horkých pramenů a užívat si odpočinek pro naše těla, holky se jeli dívat na suvenýry do města Rotorua s „MATYm“ a my je zanedlouho s Jirkou následovali. ALE já dostal hroznou chuť na hamburger, takže jsme vyrazili/narazili na jeden podnik – OBJEDNÁNO – DODÁNO – hurá do parku a sníst to!

2016-10-18-16-01-02