Bobování na písku, rally na pláži a zlobivý zoubek

Sraz jsme měli s „Kopřivovic dvojicí“ na severu a nakonec, i když všichni se zpožděním, jsem se tam střetli (my díky defektu – viz minulý zápis). Jen mě strašně začal bolet zub, takže jsem šel hned spát. Druhý den ráno jsme jeli na prohlídku nejhezčí pláže “Spirits Bay” na „severáku“ (rozuměj severní ostrov) a pokračovali směr dolů, kde jsme nejprve šli SURFOVAT! na písek v „Tepaki Sand Dunes“. Nic takového jsem nečekal – “vizuál” jako na poušti mne překvapil – všude byl písek, který se za pomocí větru dostal úplně všude – OPRAVDU ÚPLNĚ VŠUDE! A teď se dostávám k tomu zážitku kvůli, kterému jsme tuto oblast vlastně navštívili a tedy surfování na písku, kdyby nebylo tak náročné po sjezdu vyjít zase nahoru, jezdili bychom tam ještě teď! Více než slova řekne foto/video 😉

s0155582

Když jsme už měli písek i v uších, pokračovali jsme ve stejném duchu a jeli na „90 miles beach“ (nejdelší pláž „severáku“ a neměří, jak by si člověk myslel 90 mil, ale jen 60 mil – ptáte se proč? Protože pro měření se kdysi použili koně – délka chůze – a nebylo zohledněno, že se koni jde v písku hůře a je tedy pomalejší, proto ta chyba!). Samozřejmě jsme se tam pořádně vyblbli a už už jsme se odtama málem ani nedostali, když se auto začalo zahrabávat do písku – naštěstí stateční “Kopřiva tým” vytlačil “Matyho” z jasné pískové záhuby a jeli jsme se už raději vykoupat.

p1040419

Zaparkovali jsme to v nedalekém kempu a dali si pořádnou očistu od písku! Gabča nám usmažila rybičky a k tomu jsme vypili nějaký ten alkohol (poměrně hodně) z čehož některé, pak ráno bolela hlavička – mě ne! Mne bolel zoubek a měl jsem domluveného doktora v Aucklandu, takže jsme vyjeli dříve. Zubařka byla strašně pečlivá a milá a hrozně mi chtěla vysvětlit co nejlépe všechny možnosti – výsledek byl jen poloviční, protože mi udělala jen první proceduru z trhání nervů a zbytek se musí dodělat později tu, ale s velkým doplatkem nebo počkat až domů. Z Aucklandu jsme vyjížděli zrovna ve špičce, takže to byla hlava na hlavě, nebo spíš auto na autě a naše cesta vedla na sraz s „Kopřivákama“.